Elektroenergetyka

Stacje transformatorowe

Stacja transformatorowa – stacja trafo, trafostacja – jest to stacja elektroenergetyczna, której zadaniem jest przetwarzanie oraz rozdział energii elektrycznej (zmieniane są parametry prądu elektrycznego). Napięcie przesyłowe zmieniane jest na napięcie użytkowe, które trafia do końcowego odbiorcy.

Stacja transformatorowa – jak dobrać ją do swoich potrzeb?

Częste przerwy w dostawie zasilania skutkujące przestojami na produkcji to bolączka niejednego przedsiębiorstwa. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad inwestycją we własną, nową stację trafo. Dobór stacji transformatorowej o optymalnych parametrach to kluczowa kwestia dla efektywnego funkcjonowania całego systemu.

Wybierając stację trafo weź pod uwagę:

  • rodzaj stacji transformatorowej (prefabrykowane, napowietrzne, wnętrzowe, przewoźne);
  • moc;
  • napięcie nominalne i maksymalne;
  • rodzaj izolacji.

Pamiętaj też o tym, aby decydując się na konkretną stację transformatorową uwzględnić nie tylko bieżące, ale i przyszłe potrzeby elektroenergetyczne przedsiębiorstwa.

Wśród dostępnych rozwiązań są m.in.:

  • stacje transformatorowe słupowe;
  • stacje transformatorowe kontenerowe;
  • stacje transformatorowe wnętrzowe.

W Sunmasters oferujemy zarówno projektowanie, budowę, wynajem, jak i bieżącą obsługę trafo stacji. Wykonujemy niezbędne przeglądy, serwis, a także prace modernizacyjne.

Stacje transformatorowe od Sunmasters

Współpracując z Sunmasters możesz liczyć na fachowe doradztwo na każdym etapie inwestycji. Przeprowadzimy analizę potrzeb i pomożemy dobrać optymalne parametry stacji transformatorowej. Na zamówienie klienta wykonujemy szczegółowy projekt trafostacji oraz jej zabudowę wraz z przyłączami. Nasi specjaliści zajmą się także uruchomieniem stacji transformatorowej, jak również przeprowadzą niezbędne prace serwisowe – zarówno w ramach obowiązującej gwarancji, jak i pogwarancyjne.

Osoby zainteresowane ofertą sprzedaży lub wynajmu trafostacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego, wysłania wiadomości e-mail z zapytaniem ofertowym lub poprzez formularz kontaktowy.