Fotowoltaika

Analizy opłacalności inwestycji PV

Jeśli celem Twojej firmy jest poprawa efektywności energetycznej, inwestycje w nowe technologie to konieczność. Jak z wielu dostępnych możliwości wybrać tę najlepszą – najskuteczniejszą, a jednocześnie najbardziej opłacalną dla Twojego biznesu? Dobry research, wymiana doświadczeń czy intuicja to w tym przypadku za mało. Wymiernych danych, które ułatwią podjęcie decyzji, dostarczy Ci wyłącznie analiza opłacalności inwestycji. Wykonamy ją dla Ciebie – sprawdź, co zyskasz dzięki takiej usłudze!

Kiedy potrzebujesz analizy opłacalności inwestycji?

Wykonanie analizy opłacalności warto zlecić w każdym przypadku, gdy firma planuje dużą inwestycję związaną z poprawą efektywności energetycznej. Może to być budowa nowej infrastruktury, modernizacja istniejącej lub rozpoczęcie korzystania z energii odnawialnej.

Analizę opłacalności przygotowuje się najczęściej na własne potrzeby. To dokument, który czarno na białym pokaże Ci, ile możesz zyskać dzięki wdrożeniu zmian i jakie będziesz musiał ponieść koszty. Takiego opracowania mogą żądać również instytucje zajmujące się finansowaniem inwestycji – od oceny zasadności przedsięwzięcia uzależniona jest ich decyzja o przyznaniu środków.

Jak wykonamy analizę opłacalności inwestycji dla Twojej firmy?

Pierwszym krokiem, poprzedzającym wykonanie analizy opłacalności inwestycji, jest dokładne poznanie potrzeb klienta. Chcemy się dowiedzieć, dlaczego chce inwestować w nowe rozwiązania, jaki efekt chce dzięki temu osiągnąć oraz jakie problemy rozwiązać. Na tej podstawie dopasowujemy technologie i urządzenia, które będziemy brali pod uwagę.

Podczas przeprowadzania analizy bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki, wewnętrzne i zewnętrzne, jakie mogą wpłynąć na wynik. W ramach naszej pracy wykonujemy obliczenia zgodnie z przyjętą metodologią – dzięki temu możemy przedstawić wymierne wyniki liczbowe, które najlepiej pokazują, czy warto decydować się na inwestycję.

W analizie opłacalności inwestycji wskazujemy także klientowi, jaki będzie okres zwrotu: po jakim czasie firma zacznie zarabiać lub oszczędzać. Taka informacja pomaga w długofalowym planowaniu budżetu i w ocenie, czy przedsiębiorstwo stać na taki jednorazowy wydatek.

Analiza opłacalności inwestycji – korzyści, które przełożą się na oszczędności

Czy warto zlecić analizę opłacalności inwestycji, zamiast po prostu zacząć działać? Przygotowanie do wdrożenia zmian to moment, w którym w biznesie często warto się zatrzymać. Tak jest również w tym przypadku – analiza dostarczy Ci danych, które pomogą Ci podjąć mądrą, opartą na racjonalnych przesłankach decyzję.

Dzięki analizie opłacalności inwestycji zyskujesz również:

  • rzetelne argumenty w rozmowach z osobami decyzyjnymi, np. członkami zarządu;
  • narzędzie do długofalowego planowania budżetu firmowego;
  • możliwości do wyboru – analiza obejmuje zazwyczaj kilka możliwych do realizacji wariantów;
  • minimalizację ryzyka – firma działa wyłącznie na podstawie danych i odgórnie przyjętego planu, bez chaosu i podejmowanych na szybko decyzji;
  • ułatwienie w przypadku ubiegania się o finansowanie z zewnątrz.

Twoja firma planuje rozwój? Analiza opłacalności inwestycji pomoże Ci określić jego właściwy kierunek! Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci szczegóły współpracy i ustalimy dalsze kroki.