Elektryka

Pomiary elektryczne i lokalizacje uszkodzeń

To, co znajduje się w Twoim budynku, zasługuje na najlepszą ochronę. Stworzymy dla Ciebie instalację odgromową i przepięciową, która skutecznie zabezpieczy infrastrukturę przed zwarciami i pożarami. Sprawdź, dlaczego warto postawić na najwyższą jakość!

Pomożemy chronić Twój budynek i jego infrastrukturę

Instalacja odgromowa i przepięciowa powinna być standardowo stosowana w każdym budynku. Pomożemy Ci spełnić ten wymóg, a jednocześnie zapewnimy budynkowi ochronę w każdych warunkach pogodowych.

Dzięki instalacji odgromowej i przepięciowej obiekt będzie chroniony nie tylko przed uderzeniami piorunów. Zabezpieczymy również sieć i znajdujące się w budynku urządzenia przed zwarciami i wywoływanymi przez nie pożarami.

Jak osiągniemy ten cel? Poprzez połączenie naszych kompetencji i doświadczenia z wykorzystaniem sprzętu najlepszych producentów – o doskonałych parametrach i odporności na czynniki zewnętrzne. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja instalacja odgromowa i przepięciowa będzie sprawna i bezpieczna, ale przede wszystkim trwała.

Instalacje odgromowe i przepięciowe – podwójna ochrona

Instalacja odgromowa w budynku chroni przed wyładowaniami atmosferycznymi. Gdy piorun uderza w budynek, elementy na dachu i elewacji odprowadzają energię bezpośrednio do ziemi, gdzie nie stanowi zagrożenia. Podstawowa instalacja odgromowa składa się ze zwodów montowanych na dachu, przewodów odprowadzających, a także uziomów umieszczonych pod ziemią.

Instalacja przepięciowa chroni budynek i jego wyposażenie w inny sposób. Zapobiega przede wszystkim skutkom uderzenia pioruna – zwarciom w instalacji i wywoływanym przez nie pożarom. Takie zdarzenia są szczególnie niebezpieczne dla podłączonego do prądu sprzętu.

Ochronę przepięciową warto stosować przede wszystkim w budynkach biurowych, przemysłowych czy użyteczności publicznej – tam, gdzie uszkodzenie infrastruktury elektrycznej mogłoby mieć poważne skutki.

Zawsze zgodnie z przepisami

Instalacje odgromowe powinny się pojawić na wszystkich budynkach wykonanych z materiałów łatwopalnych, a także na budynkach wyższych niż 15 metrów i większych niż 500 m2. To tylko podstawy, jeśli chodzi o przepisy regulujące kwestie związane z instalacjami przepięciowymi i odgromowymi.

Jako inwestor nie musisz ich znać – to my zadbamy o to, by zastosować rozwiązania zgodne z prawem, a przez to bezpieczne i funkcjonalne.

Zapraszamy do współpracy

Chcesz instalacji odgromowej i przepięciowej, która skutecznie ochroni Twój budynek w każdych warunkach? Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o szczegółach!