Fotowoltaika

Magazyny energii

Jeśli Twoja firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznej, warto rozbudować ją o magazyn energii. Taki element zapewni jeszcze większą niezależność od prądu dostarczanego przez zakład energetyczny, a przede wszystkim – wyraźną redukcję kosztów. Sprawdź, jak pomożemy Ci wykorzystać maksimum możliwości, jakie dają magazyny energii.

Jak działa magazyn energii w instalacji fotowoltaicznej?

Magazyn energii jest rodzajem akumulatora, który gromadzi energię elektryczną i przekształca ją na inną formę energii. Gdy podłączonym do sieci urządzeniom potrzebny jest prąd, magazyn ponownie zmienia ją w energię elektryczną.

W magazynach energii przechowuje się nadmiar prądu wygenerowanego w instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu w zakładzie produkcyjnym czy innym obiekcie można elastycznie korzystać z tych zasobów – np. w nocy korzystać z energii wyprodukowanej w ciągu dnia przez panele PV.

W przypadku firm produkcyjnych i innych, w których występuje duże zapotrzebowanie na prąd, wykorzystanie magazynu energii w instalacji PV jest szczególnie ważne. Gromadzenie nadmiaru energii przekłada się na realne oszczędności i usprawnienie pracy zakładu.

Co Twoja firma zyska dzięki inwestycji w magazyn energii?

Własna instalacja fotowoltaiczna pozwala obniżyć rachunki za prąd, zyskać częściową niezależność od zakładu energetycznego, a nawet wygenerować przychody ze sprzedaży prądu. Dzięki magazynowi energii Twoja firma odczuje te korzyści w jeszcze większym stopniu.

Taka inwestycja to:

  • redukcja kosztów eksploatacyjnych – maszyny produkcyjne i urządzenia mogą korzystać z prądu z instalacji PV lub z energii pobranej z sieci w godzinach obowiązywania niższego planu taryfowego;
  • większe bezpieczeństwo i przewidywalność – firma zyskuje stałe źródło energii, niezastąpione w razie awarii sieci;
  • korzyści finansowe – firma nie musi odsprzedawać wygenerowanego prądu zakładowi energetycznemu – zamiast tego korzysta z niego w razie potrzeby;
  • większa niezależność energetyczna – korzystanie w dużym stopniu z energii wyprodukowanej we własnej instalacji PV to częściowe uniezależnienie się od podwyżek cen prądu;
  • korzyści dla środowiska – dzięki zwiększeniu udziału zielonej, odnawialnej energii w stosunku do tej produkowanej metodami konwencjonalnymi.

Projekt instalacji PV z magazynem energii dla Twojej firmy

Magazyn energii będzie realnym wsparciem dla procesów w firmie tylko wtedy, gdy jego pojemność będzie właściwie dobrana. Powinna być zbliżona do mocy instalacji fotowoltaicznej, ale jest to pewne uproszczenie. Aby dokładnie oszacować parametry urządzenia, potrzebna jest specjalistyczna wiedza.

Dzięki naszemu wsparciu dobierzesz pojemność magazynu do potrzeb swojej działalności. To nie wszystko – zadbamy także o dobór urządzeń i akcesoriów, tak by cała instalacja działała bezpiecznie i bezawaryjnie. Skontaktuj się z nami i poznaj możliwości dla swojej firmy!