Fotowoltaika

Farmy fotowoltaiczne

Twoja firma ma duże zapotrzebowanie na energię? Farma fotowoltaiczna to doskonała odpowiedź na wyzwania, które towarzyszą zarówno bieżącej działalności, jak i rozwojowi. Taka inwestycja wymaga przygotowania, dobrego projektu technicznego, wiedzy i doświadczenia – sprawdź, jak pomożemy Ci w jej realizacji.

Czego potrzebuje Twoja firma, by zacząć korzystać z własnej farmy fotowoltaicznej?

Farmy fotowoltaiczne to nic innego, jak potężne instalacje fotowoltaiczne o dużej mocy, montowane najczęściej bezpośrednio na gruncie. Aby móc wykorzystywać energię wyprodukowaną za pomocą takiej farmy, Twoja firma potrzebuje przede wszystkim działki – odpowiednio dużej i spełniającej pewne warunki.

Farmy PV można budować tylko tam, gdzie takich inwestycji nie wyklucza miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Ziemia, na której będą znajdowały się panele, musi być zakwalifikowana do IV, V lub VI klasy albo jako nieużytek rolny. Ze względów praktycznych najlepiej, gdy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu.

Jeśli należąca do Twojej firmy działka spełnia te kryteria, masz zielone światło, by zacząć działać – a nasz zespół chętnie pomoże Ci w wykonaniu kolejnych kroków.

Farma fotowoltaiczna – korzyści dla Twojego biznesu

Jeśli Twoja firma działa w branży produkcyjnej lub innej, w której zużywa się na co dzień duże ilości energii elektrycznej, farma fotowoltaiczna może być odpowiedzią na wiele problemów – przede wszystkim tych związanych z efektywnością i kosztami eksploatacyjnymi.

Dzięki takiej inwestycji przedsiębiorstwo:

 • zyskuje łatwy dostęp do energii o dowolnej porze, w każdych warunkach;
 • uniezależnia się częściowo od dostaw prądu z zakładu energetycznego;
 • minimalizuje koszty związane z opłatami za energię;
 • może wygenerować dodatkowy przychód dzięki sprzedaży energii wyprodukowanej na farmie fotowoltaicznej;
 • zapewnia sobie bezpieczeństwo i stabilność działania w razie przerw w dostawach prądu z sieci energetycznej;
 • osiąga korzyści wizerunkowe, ponieważ zaczyna być kojarzone ze zrównoważonym rozwojem i nowymi technologiami.

Jak przebiega budowa farm fotowoltaicznych?

Na jakie wsparcie może liczyć firma, która myśli o budowie farmy fotowoltaicznej na własne potrzeby lub w celu zwiększenia przychodów? Pomożemy w realizacji tego celu od samego początku aż do uruchomienia systemu.

Mamy wypracowane sposoby i plan działania, które pozwalają nam osiągnąć sukces. Nasi klienci mogą powierzyć nam kwestie związane z:

 • wyborem lokalizacji farmy fotowoltaicznej – miejsca odpowiednio nasłonecznionego i skierowanego w odpowiednią stronę świata;
 • analizą opłacalności inwestycji – dzięki której firma może rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” przed podjęciem decyzji;
 • formalnościami – przygotowaniem wniosków o wydanie decyzji środowiskowej, pisma potwierdzającego zgodność z MPZP lub wniosku o wydanie warunków zabudowy, wniosku o przyłączenie instalacji i innych dokumentów;
 • wykonaniem projektu technicznego i przygotowaniem niezbędnej dokumentacji;
 • przygotowaniem projektu przyłącza, tak aby farma fotowoltaiczna była gotowa do użytku;
 • doradztwem i pomocą w doborze rodzaju urządzeń oraz ich mocy.

Wiesz już, że budowa farmy fotowoltaicznej to rozwiązanie, które przyniesie korzyści Twojej firmy? Skontaktuj się z nami i otrzymaj indywidualnie przygotowaną ofertę.