Na zdjęciu widać dach budynku pokryty panelami słonecznymi. Panele są rozmieszczone na całej powierzchni dachu, co sugeruje, że budynek jest wyposażony w system fotowoltaiczny do generowania energii elektrycznej z promieni słonecznych. W tle widoczne są inne budynki mieszkalne, co może wskazywać na miejskie otoczenie.

Fotowoltaika

Farmy fotowoltaiczne

Twoja firma ma duże zapotrzebowanie na energię? Farma fotowoltaiczna to doskonała odpowiedź na wyzwania, które towarzyszą zarówno bieżącej działalności, jak i rozwojowi. Taka inwestycja wymaga przygotowania, dobrego projektu technicznego, wiedzy i doświadczenia – sprawdź, jak pomożemy Ci w jej realizacji.

Czego potrzebuje Twoja firma, by zacząć korzystać z własnej farmy fotowoltaicznej?

Farmy fotowoltaiczne to nic innego, jak potężne instalacje fotowoltaiczne o dużej mocy, montowane najczęściej bezpośrednio na gruncie. Aby móc wykorzystywać energię wyprodukowaną za pomocą takiej farmy, Twoja firma potrzebuje przede wszystkim działki – odpowiednio dużej i spełniającej pewne warunki.

Farmy PV można budować tylko tam, gdzie takich inwestycji nie wyklucza miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Ziemia, na której będą znajdowały się panele, musi być zakwalifikowana do IV, V lub VI klasy albo jako nieużytek rolny. Ze względów praktycznych najlepiej, gdy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu.

Jeśli należąca do Twojej firmy działka spełnia te kryteria, masz zielone światło, by zacząć działać – a nasz zespół chętnie pomoże Ci w wykonaniu kolejnych kroków.

Farma fotowoltaiczna – korzyści dla Twojego biznesu

Jeśli Twoja firma działa w branży produkcyjnej lub innej, w której zużywa się na co dzień duże ilości energii elektrycznej, farma fotowoltaiczna może być odpowiedzią na wiele problemów – przede wszystkim tych związanych z efektywnością i kosztami eksploatacyjnymi.

Dzięki takiej inwestycji przedsiębiorstwo:

  • zyskuje łatwy dostęp do energii o dowolnej porze, w każdych warunkach;
  • uniezależnia się częściowo od dostaw prądu z zakładu energetycznego;
  • minimalizuje koszty związane z opłatami za energię;
  • może wygenerować dodatkowy przychód dzięki sprzedaży energii wyprodukowanej na farmie fotowoltaicznej;
  • zapewnia sobie bezpieczeństwo i stabilność działania w razie przerw w dostawach prądu z sieci energetycznej;
  • osiąga korzyści wizerunkowe, ponieważ zaczyna być kojarzone ze zrównoważonym rozwojem i nowymi technologiami.

Jak przebiega budowa farm fotowoltaicznych?

Na jakie wsparcie może liczyć firma, która myśli o budowie farmy fotowoltaicznej na własne potrzeby lub w celu zwiększenia przychodów? Pomożemy w realizacji tego celu od samego początku aż do uruchomienia systemu.

Mamy wypracowane sposoby i plan działania, które pozwalają nam osiągnąć sukces. Nasi klienci mogą powierzyć nam kwestie związane z:

  • wyborem lokalizacji farmy fotowoltaicznej – miejsca odpowiednio nasłonecznionego i skierowanego w odpowiednią stronę świata;
  • analizą opłacalności inwestycji – dzięki której firma może rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” przed podjęciem decyzji;
  • formalnościami – przygotowaniem wniosków o wydanie decyzji środowiskowej, pisma potwierdzającego zgodność z MPZP lub wniosku o wydanie warunków zabudowy, wniosku o przyłączenie instalacji i innych dokumentów;
  • wykonaniem projektu technicznego i przygotowaniem niezbędnej dokumentacji;
  • przygotowaniem projektu przyłącza, tak aby farma fotowoltaiczna była gotowa do użytku;
  • doradztwem i pomocą w doborze rodzaju urządzeń oraz ich mocy.

Wiesz już, że budowa farmy fotowoltaicznej to rozwiązanie, które przyniesie korzyści Twojej firmy? Skontaktuj się z nami i otrzymaj indywidualnie przygotowaną ofertę.