Realizacje elektryczne

„Realizujemy kompleksowe projekty związane z budową, konserwacją oraz utrzymaniem sieci i instalacji elektrycznych nawet dla segmentu rynku, który wymaga od nas posiadania certyfikatu dostępu do informacji niejawnych (np. dla jednostek państwowych o znaczeniu strategicznym).”

mgr i. Kamil Rokosz
Prokurent, Kierownik Projektu

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie dla Daniel Flisek Pro-Form

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina; dawniej Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Państwowa Wyższa Szkoła Muzyczna w Warszawie, Konserwatorium Muzyczne w Warszawie – publiczna wyższa szkoła artystyczna, najstarsza i największa uczelnia muzyczna w Polsce, a także jedna z najstarszych w Europie.

Opis przedmiotu umowy

Przebudowa i modernizacja pomieszczeń studyjnych i Sali Koncertowej w budynku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w zakresie:

  1. Wykonastwo instalacji elektrycznych
  2. Wykonastwo instalacji audio
  3. Wykonastwo zasilania elektroakustyki
  4. Wykonastwo oświetlenia technologicznego

„Realizacja zleconych robót wymagała zastosowania rozwiązań niestandardowych oraz analizy wielobranżowej. Wykonanie instalacji elektrycznych, audio, video, LAN, DMX, DALI, systemu sygnalizacji pożaru w pomieszczeniach studyjno-nagraniowych wymagało szerokiej większej wiedzy technicznej oraz zaangażowania wielu osób. Pomieszczenie studia nagrań charakteryzują się perfekcyjnym wykonaniem. Począwszy od dokładności milimetrowej ścian załamań sufitów, podłóg, specjalnych wygłuszań poprzez dokładny, trwały i bezpieczny sposób montażu oprzewodowania, który wymagał separacji przeznaczenia przewodów oraz niekonwencjonalnego ułożenia, w taki sposób, aby mikro drgania nie zakłócały późniejszych nagrań, aż po montaż wyposażenia (oprawy oświetleniowe, przyłącza audio/video, czujniki, mikrofony, głośniki, krosownice). Ilość wbudowanych przewodów elektrycznych, sygnałowych, strukturalnych, światłowodowych określa się w dziesiątkach kilometrów. Wykonane połączenia wyrównawcze na całości pomieszczeń poprzez zastosowanie mikro wylewki grafitowej zabezpiecza sprzęt nagraniowy przed uszkodzeniem oraz niepożądanymi zakłóceniami.

W każdym pomieszczeniu zostały wykonane badania i pomiary akustyczne przez pracowników Uniwersytetu Muzycznego z udziałem producenta sprzętu rejestrującego pochodzącego z USA. Wykonane próby i testy udowodniły wzorową jakość wykonania.”

Prokurent, Kierownik Projektu
mgr inż. Kamil Rokosz

 

WARTOŚĆ KONTRAKTU:

Łączna wartość prac elektrycznych (usługa + materiał) wyniosła

1 428 030 zł

Zrealizowane usługi w projekcie

Doradztwo

Doradztwo

czytaj więcej > 

Wykonawstwo

Wykonawstwo

czytaj więcej > 

Elektryka

Elektryka

czytaj więcej > 

Wykonawstwo instalacji elektrycznych

Wykonawstwo instalacji elektrycznych

czytaj więcej > 

Instalacje odgromowe i przepięciowe

Instalacje odgromowe i przepięciowe

czytaj więcej > 

Pomiary elektryczne i lokalizacje uszkodzeń

Pomiary elektryczne i lokalizacje uszkodzeń

czytaj więcej >